Seuran perinteiset pikkujoulujuhlat on peruttu

10.11.2020

Orimattilan Judoseura on järjestänyt perinteiset pikkujoulu- ja palkintojenjako juhlat jo yli 20-vuoden ajan. Juhla on kerännyt osallistujia parhaimmillaan yli 200 henkilöä.

Nyt korona tilanteen ollessa pahimmillaan, eikä toistaiseksi helpotusta ole näkyvissä lyhyellä aikavälillä, sekä Orimattilan kaupunki on antanut suosituksen olla järjestämättä toistaiseksi yli 50 hengen tilaisuuksia on seuran hallitus päättänyt perua juhlatilaisuuden.

Joulupukki ei kuitenkaan ole meitä unohtanut eli pikkujoulu- ja palkintojenjako juhlat tullaan järjestämään jokaisen kurssin harjoitusten yhteydessä pelkästään harjoituksiin osallituville. Seura palkitsee tänäkin vuonna, niin menestyneet, kehittyneet ja muita hyviä suorituksia osoittaneet judokat ja toimihenkilöt.

Samalla juhlissa jaetaan kaikille jäsenille joululahjat.

Joulutauko alkaa 18.12.2020 ja kurssit palaavat joulutauolta 11.1.2012