Daniel Orphanou siirtyy Meido-Kaniin

20.5.2022

Daniel Orphanou siirtyy Orimattilan Judoseurasta Helsingin Meido-Kaniin.

Seuran vaihto tapahtui Meido-Kanin ja Orimattilan yhteisestä aloitteesta, jotta nuori urheilija saa parhaat olosuhteet harjoittelulle, kun hän aloitti täysipäiväisen harjoittelun Urheassa ja Orimattilan dojo ja valmennus jäi vähemmälle.

Daniel kuuluu myös U18 edustus valmennusryhmään, jotka treenaavat Urheassa.

Daniel saavutti Orimattilan Judoseuran väreissä hienon saatiin palkintokaappiin, hän voitti mm. U18 SM kultaa 2021, U21 SM hopeaa 2021, Baltic Sea Open kultaa sekä U18 että U21 luokissa. Tänä vuonna plakkariin on ehti kertyä EJU cup 7. sija Teplicen kisasta sekä Pohjoismaiden mestaruus U18 Islannissa.

Seuran vaihto sujui sujuvasti molempien seurojen osalta ja toivottavasti peruspaketti on nyt hyvä hänelle ja menestystä tulee myös jatkossa. 

Onnea ja menestystä Daniel - olet aina yksi meistä

Orimattilan Judoseura